"Bóg jest miłością i chrześcijaństwo jest religią miłości.
Podczas gdy inne systemy myślenia i postępowania chcą budować świat człowieka oparty na bogactwie, władzy, przemocy, wiedzy czy użyciu
- Kościół głosi Miłość."

Jan Paweł II

Dwudniowe Katechezy dla Narzeczonych - organizowane  w sobotę od 8.30 do 19.00 i w niedzielę od 9.00 do 15.00. Informacje i zapisy w Wydziale Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie.

Na dwudniowe katechezy przyjmowane są tylko zapisane pary narzeczonych.

Zapisy na Dwudniowe Katechezy dla Narzeczonych rozpoczynamy od dnia 15 miesiąca poprzedzającego uczestnictwo, od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 13:00. Dodatkowo wtorek i czwartek w godz. 15.30 do 18.00; tel. 12/628-81-49 lub 12/628-81-50. Jeśli 15 wypada w sobotę lub niedzielę, to zapisy rozpoczynamy w poniedziałek.

Po odbytych katechezach narzeczeni udają się do poradni życia rodzinnego.
Katechezy, w ramach przygotowania bezpośredniego do sakramentu małżeństwa, są ważne jeden rok!

Uwaga Narzeczeni!

1. "Internetowy kurs przedmałżeński" na nauki.pl nie zwalnia z odbycia katechez i spotkań w poradni, w ramach przygotowania bezpośredniego do sakramentu małżeństwa.

2. Katechezy dotyczące małżeństwa, w których uczestniczyli narzeczeni w szkole średniej, są traktowane jako przygotowanie bliższe i nie zastępują katechez odbywających się w ramach przygotowania bezpośredniego do sakramentru małżeństwa.

Dwudniowe Katechezy dla Narzeczonych odbywają się w następujących ośrodkach:

Przy parafii św. Mikołaja
Weekendowe spotkania dla narzeczonych trwają w sobotę od godz. 8.30 do 18.30 oraz w niedzielę od 9.00 do 15.00.Chętni do udziału w kursie powinni koniecznie wcześniej zgłosić swą obecność.

Zapisy przez specjalną stronę internetową: www.narzeczeni-chrzanow.pl - można również w razie pytań zgłosić się " href="mailto:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.">pocztą elektroniczną lub osobiście w kancelarii parafialnej, a także telefonicznie: 32 623 26 24 lub 691 947 474 od godz. 9.00 do 12.00 i w godzinach otwarcia kancelarii parafialnej.

Kurs przedmałżeński dla narzeczonych odbywa się w formie dwudniowych spotkań narzeczonych, prowadzonych przez kapłana i parę małżeńską. Spotkania odbywają się w Domu św. Józefa, czyli w budynku przy ul. Mickiewicza 7 (budynek w kolorze oliwkowym, wejście przez bramę, sala na pierwszym piętrze).
Parafia nie zapewnia noclegu.

Terminy:

25 - 26 lipca 2015 r.

22 - 23 sierpnia 2015 r.

Dom Pielgrzyma przy parafii Wniebowzięcia NMP
34-471 Ludźmierz, ul. Jana Pawła II nr 124.

Termin: aktualne informacje w zakładce dla narzeczonych w boksie "Terminarz najbliższych katechez dwudniowych".

Zgłoszenia udziału dokonujemy telefonicznie lub osobiście w kancelarii od poniedziałku do soboty w godzinach 8:30-12:00, tel. 18/26-55-527 wew. 15.
Jest możliwość noclegu.

Sala obok plebanii przy parafii Przemienienia Pańskiego
34-220 Maków Podhalański, ul. Kościelna 14.

Zgłoszenia udziału dokonujemy telefonicznie pod nr 660-983-467 lub telefon do parafii: 33/877-11-20.

Dom Rekolekcyjne przy parafii św. Mikołaja
34-436 Maniowy, ul. Jana Pawła II nr 1

Zgłoszenia udziału dokonujemy telefonicznie, tel.: 18/275-09-13.
Jest możliwość noclegu.

Dom Rekolekcyjny Stow. Rodzin Katolickich "Wspólnota Poranka"
Radocza,  k. Wadowic, ul. Jagiellońska 23

Dojazd: droga Wadowice - Zator, zjechać do Centrum i przed kościołem w Radoczy skręcić w prawo do góry, po około 1 km, po lewej stronie drogi jest duży piętrowy żółty dom, przystanek PKS "Radocza - Derkowizna".

Termin: aktualne informacje w zakładce dla narzeczonych w boksie "Terminarz najbliższych katechez dwudniowych"  lub na stronie www.wspolnotaporanka.pl.

Zgłoszenia udziału dokonujemy telefonicznie pod numerem: 794125755 po godz.16.00.

Więcej informacji na stronie internetowej: www.wspolnotaporanka.pl.

We wrześniu zawieszone

Wieliczka, Dom Katecheteczny przy parafii św. Klemensa
32-020 Wieliczka, ul. Zamkowa 7

Termin: głównie drugi weekend miesiąca, aktualne informacje Termin: aktualne informacje w zakładce dla narzeczonych, w boksie "Terminy katechez dwudniowych ..."

Zgłoszenia udziału w Dwudniowych Katechezach dokonujemy w Wydziale Duszpasterstwa Rodzin.

Dom Katechetyczny przy p. Najświętszej Rodziny
Ul. Jana Pawła II 4, Zakopane

Termin: ustalamy w miarę potrzeb, aktualne informacje w zakładce dla narzeczonych, w boksie "Terminy katechez dwudniowych"

Zapisy: w kancelarii parafialnej, tel. 18/201-24-41

wt., śr., pt. i sob.od 9.00 - 10.00; pon., śr. i czw. od 17.00 - 18.00 lub osobiście.