Wydział Duszpasterstwa Rodzin

Archidiecezji Krakowskiej

"Bóg jest miłością i chrześcijaństwo jest religią miłości. 
Podczas gdy inne systemy myślenia i postępowania chcą budować świat człowieka oparty na bogactwie, władzy, przemocy, wiedzy czy użyciu
- Kościół głosi Miłość."

Jan Paweł II

Dwudniowe Katechezy dla Narzeczonych - organizowane  w sobotę od 8.30 do 19.00 i w niedzielę od 9.00 do 15.00. Informacje i zapisy w Wydziale Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie.

Na dwudniowe katechezy przyjmowane są tylko zapisane pary narzeczonych.

Zapisy na Dwudniowe Katechezy dla Narzeczonych rozpoczynamy od dnia 15 miesiąca poprzedzającego uczestnictwo, od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 13:00. Dodatkowo wtorek i czwartek w godz. 15.30 do 18.00; tel. 12/628-81-49 lub 12/628-81-50. Jeśli 15 wypada w sobotę lub niedzielę, to zapisy rozpoczynamy w poniedziałek.

Po odbytych katechezach narzeczeni udają się do poradni życia rodzinnego.
Katechezy, w ramach przygotowania bezpośredniego do sakramentu małżeństwa, są ważne jeden rok!

Uwaga Narzeczeni!

1. "Internetowy kurs przedmałżeński" na nauki.pl nie zwalnia z odbycia katechez i spotkań w poradni w ramach przygotowania bezpośredniego do sakramentu małżeństwa.

2. Katechezy dotyczące małżeństwa, w których uczestniczyli narzeczeni w szkole średniej, są traktowane jako przygotowanie bliższe i nie zastępują katechez odbywających się w ramach przygotowania bezpośredniego do sakramentru małżeństwa.

Dwudniowe Katechezy dla Narzeczonych odbywają się w następujących ośrodkach:

Zapisu na kurs przedmałżeński można dokonać oraz wszelkie informacje uzyskać poprzez pocztę elektroniczną - e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (odpowiedzi na mail: tylko w sprawie kursu).
W wyjątkowych wypadkach można skorzystać z informacji na temat kursów telefonicznie: 519-810-142.

 

Informacje szczegółowe na stronie

50 lat Encykliki Humanae Vitae - plakat ..

STUDIUM TEOLOGII RODZINY