Wydział Duszpasterstwa Rodzin

Archidiecezji Krakowskiej

Polska jest wartością ponad podziałami. Dlatego zachęcamy wszystkich, niezależnie od przekonań religijnych i politycznych, bez względu na pozycję społeczną i pochodzenie, do wspólnego wysiłku dla jej dobra – czytamy w ekumenicznym przesłaniu Kościołów z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Podpisali je przedstawiciele Kościołów zrzeszonych w Polskiej Radzie Ekumenicznej i Konferencji Episkopatu Polski 10 listopada br.

Zapraszamy 11 listopada 2018 r., w niedzielę, o godz. 10.00 na Mszę św. z okazji 100-lecia odzyskania nieodległości przez Polskę, którą odprawi Metropolita Krakowski abp Marek Jędraszewski w Katedrze na Wawelu.

   W niedzielę 3 czerwca odbyło się już 6. spotkanie w ramach programu „Małżeństwo – projekt na całe życie”. Inicjatywą dla podjęcia projektu jest 50-lecie ogłoszenia Encykliki Humanae Vitae Pawła VI, pragnienie powrócenia do głoszonych w tym dokumencie treści – wartości miłości małżeńskiej i rodzinnej i dotarcie z nimi do całej Archidiecezji Krakowskiej. Tym razem spotkaliśmy się w kościele Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Myślenicach. Prelekcję na temat „Odpowiedzialnego rodzicielstwa” wygłosił – goszczący wraz z małżonką Jadwigą – Jacek Pulikowski.

Czytaj więcej...

 27 maja w Makowie Podhalańskim odbyło się kolejne spotkanie w ramach programu „Małżeństwo – projekt na całe życie”. Inicjatywą dla podjęcia projektu jest 50-lecie ogłoszenia Encykliki Humanae Vitae Pawła VI, pragnienie powrócenia do głoszonych w tym dokumencie treści – wartości miłości małżeńskiej i rodzinnej i dotarcie z nimi do całej Archidiecezji Krakowskiej. Tym razem kolejną prelekcję wygłosił ks. Andrzej Muszala – „Jest to wreszcie miłość płodna”.

Czytaj więcej...

20180415 milosc projekt na cale zycie milosc malzenska jest wierna i wylaczna christopher west wadowice wykladowca l 1000

W niedzielę 15 kwietnia br. odbyło się kolejne spotkanie w ramach programu „Małżeństwo – projekt na całe życie”. Inicjatywą dla podjęcia przedsięwzięcia jest 50-lecie ogłoszenia Encykliki Humanae Vitae Pawła VI, pragnienie powrócenia do głoszonych w tym dokumencie treści – wartości miłości małżeńskiej i rodzinnej i dotarcie z nimi do całej Archidiecezji Krakowskiej.

Tym razem spotkanie odbyło się w Kościele św. Piotra Apostoła w Wadowicach. Gościem specjalnym, który wygłosił prelekcję „Miłość małżeńska jest wierna i wyłączna” - był Christopher West. Miłośnik, znawca i propagator Teologii Ciała Jana Pawła II. Człowiek, który nie tylko swoją wiedzą, ale również życiowym doświadczeniem, pozytywnie oszałamia i zachwyca.

Czytaj więcej...

 

SPRAWOZDANIE Z OBCHODÓW 50 ROCZNICY OGŁOSZENIA ENCYKLIKI HUMANAE VITAE

Parafia Przemienienia Pańskiego w Libiążu

W niedzielę 11 marca br. w Libiążu w parafii Przemienienia Pańskiego odbyło się kolejne spotkanie w ramach programu duszpasterskiego „Małżeństwo – projekt na całe życie”. Inicjatywą dla podjęcia projektu jest 50-lecie ogłoszenia Encykliki Humanae Vitae Pawła VI, pragnienie powrócenia do głoszonych w tym dokumencie treści – wartości miłości małżeńskiej i rodzinnej, dotarcie z nimi do całej Archidiecezji Krakowskiej.

Czytaj więcej...

20180204 183944 wieliczka 2000

W niedzielę 4 lutego w Wieliczce w kościele św. Klemensa odbyło się kolejne spotkanie w ramach programu „Małżeństwo – projekt na całe życie”, związanego z pięćdziesiątą rocznicą ogłoszenia Encykliki Humanae vitae oraz Jubileuszem 50-lecia istnienia Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie. Tym razem prelekcję i kazanie wygłosił ks. prof. Janusz Mastalski – rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie. Tematem drugiego spotkania była „Miłość na wskroś ludzka”.

Czytaj więcej...

 Dnia 21 stycznia w parafii św. Jana Kantego w Krakowie zainaugurowaliśmy obchody 50. rocznicy ogłoszenia przez Pawła VI encykliki Humanae vitae oraz Jubileusz 50-lecia istnienia Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie. Centralnym wydarzeniem uroczystosci była Msza św., której przewodniczył ks. abp. Marek Jędraszewski. W homilii nawiązujac do nawrócenia mieszkańców Niniwy nawoływał do przywrócenia właściwego myślenia dotyczacego godniości osoby ludzkiej i miłosci małżeńskiej. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię, Ewangelię Życia - mówił ks. Metropolita.

Czytaj więcej...

mlodzi z golabkiem img 6418 3 3 1000      W roku 2018 obchodzimy pięćdziesiątą rocznicę ogłoszenia przez bł. papieża Pawła VI Encykliki Humanae Vitae oraz Jubileusz 50-lecia istnienia Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie. W związku z tym Wydział Duszpasterstwa Rodzin, wraz ze Wspólnotami i Stowarzyszeniami zaangażowanymi w posługę małżeństwom i rodzinom w naszej Archidiecezji, wyszedł z inicjatywą wspólnego świętowania tych wydarzeń.

      Obok wydarzeń centralnych, o których opowiada plakat, zaplanowanych było osiem spotkań narzeczonych i małżonków we wszystkich rejonach naszej Archidiecezji. Podczas ich trwania zgłębialiśmy treść samej encykliki, ale również poprzez wspólną modlitwę z narzeczonymi i małżonkami, zatrzymywaliśmy się nad wartością i znaczeniem miłości małżeńskiej. Wszystkie te inicjatywy zostały objęte jakże wymownym w dzisiejszych czasach hasłem:

„Małżeństwo – projekt na całe życie”.

        W niedzielę 7 października odbyło się ostatnie spotkanie w ramach programu „Małżeństwo – projekt na całe życie”. Inicjatywą dla podjęcia projektu jest 50-lecie ogłoszenia Encykliki Humanae Vitae Pawła VI, pragnienie powrócenia do głoszonych w tym dokumencie treści – wartości miłości małżeńskiej i rodzinnej i dotarcie z nimi do całej Archidiecezji Krakowskiej.

Czytaj więcej...

50 lat Encykliki Humanae Vitae - plakat ..

NOWA WITRYNA WDR

20180921 nowa strona wdr 500px

STUDIUM TEOLOGII RODZINY